سوالات متداول امور درمان

سوال: نحوه ارايه خدمات درماني صندوق و مراکز طرف قرارداد به اعضا و بطور کلي تغييرات انجام شده و شماره هاي تماس ضروري در سال 1399 چگونه است؟

جواب : فايل آخرين تغييرات انجام شده در سايت صندوق و همچنين کانال تلگرام بارگذاري شده است.

سوال: مهلت ارسال هزينه ها و اسناد درماني مربوط به سال 98 به صندوق تا چه زماني است؟

جواب: مهلت ارايه تا پايان فروردين 99 مي باشد و اين مهلت با توجه به قرارداد منعقده با بيمه ايران به هيچ عنوان تمديد نمي گردد. لازم به توضيح است منظور از پايان فروردين بدين معناست که مدارک و مستندات درماني مي بايست تا اين تاريخ به دست واحد درمان صندوق رسيده باشد.

سوال : با توجه به اعلام صندوق در خصوص لزوم ارسال نسخ درماني در بازه هاي زماني يک ماهه به واحد درمان و هزينه ارسال پستي چه تمهيداتي انديشيده شده است ؟ 

جواب : در جهت رفاه حال شما عزيزان، قراردادي با شرکت پست منعقد گرديده است و شما مي توانيد از هر نقطه اي در ايران نسخ درماني خود را به صندوق پستي اعلام شده  بصورت رايگان و فقط يک بار در ماه ارسال نماييد. بديهي است هزينه ارسال نسخ درماني به صندوق بيش از يک بار مشمول ارسال رايگان نخواهد بود.

شماره قرارداد با پست 595 مي باشد و بازنشستگان محترم در استان آذربايجان شرقي با نوشتن صندوق پستي  7517-19395 بر روي بسته پستي و عزيزان بازنشسته در تهران يا ديگر استانها با نوشتن صندوق پستي 51385-1381 بر روي بسته هاي پستي و ارايه آن به مراکز پستي مي توانند مرسوله هاي خود را ارسال نمايند.لازم به توضيح است اين مرسولات در دفاتر پيشخوان پستي بصورت رايگان قابل ارايه نيست و حتما بايد به مراکز پستي ارايه شود.

سوال : چه مدارکي جهت ارسال از طريق پست بايد ضميمه گردد ؟ 

جواب : ارسال مدارک و نسخ از طريق پست حتما مي بايست بر اساس ليست اعلام شده و درخواستي واحد درمان صندوق باشد و در صورت عدم رعايت اين موضوع، مدارک دريافتي با نقص همراه خواهند بود و واحد درمان مسئوليتي متوجه واحد درمان نخواهد بود.

لينک ليست مدارک ارسالي

?سوال : پيگيري و مشاهده نسخ درماني ارسال شده به صندوق چگونه است ؟ 

جواب : وارد سايت سنا شويد sana.ayandehsazfund.com در قسمت پورتال بيمه شده /گزارش گيري خسارت ، جزئيات مدارک ارسالي را مشاهده نماييد.

سوال : در صورت دريافت پيامک (مدارک درماني ارسالي ناقص مي باشد) بايد چه كاري انجام دهم؟

جواب : وارد سايت سنا شويد sana.ayandehsazfund.com و در قسمت گزارش گيري خسارت و قسمت توضيحات ، علت نقص مدرک را مشاهده نماييد.

سوال : نام کاربري و رمز عبور در سايت سنا چيست؟

جواب : نام کاربري، کد ملي بيمه شده شخص اصلي مي باشد و رمز عبور براي اولين ورود، اعداد 123456 مي باشد.

سوال : چرا در سايت سنا با رمز 123456 نمي توانم وارد سامانه شوم؟

جواب : بر روي گزينه بازيابي کلمه عبور کليک نماييد، سپس در قسمت نام کاربري کد ملي شخص بيمه شده اصلي را وارد نماييد. بر روي گزينه تاييد کليک نماييد و رمز عبور جديد به شماره همراه ثبت شده در سيستم پيشخوان پيامک مي شود.

سوال : مدارک درماني و نسخ خود را از چه طريق و به کجا ارسال كنيم؟

جواب : شما مي توانيد از طريق ، پيک/پست/ و حضوري مدارک خود را به آدرس : تهران، خيابان ميرداماد، خيابان رازان شمالي، پلاک10، واحد درمان، کد پستي : 1911686113 ارسال نماييد.به زودي صندوق پستي جديدي جها ارسال رايگان نسخ اعلام خواهد شد.

لازم به ذكر است در صورت تحويل مدارك به صورت حضوري مي توانيد در روزهاي شنبه تا چهارشنبه به غير از ايام تعطيل، تا قبل از ساعت 12به واحد درمان مراجعه فرمائيد.

سوال : براي تمديد دفترچه درماني چه اقداماتي بايد انجام دهيم؟

جواب : برگه تمديد انتهاي دفترچه درماني را کامل پر کرده و امضا نماييد و از طريق پست يا حضوري به همراه دفترچه به واحد درمان تحويل دهيد. واحد درمان نيز بلافاصله پس از دريافت دفترچه ها نسبت به تمديد آن اقدام نموده و از طريق پست به شما ارسال خواهد کرد.

سوال : آدرس مراكز درماني طرف قرارداد در كدام قسمت است؟

جواب : وارد سايت آينده ساز شويد، در قسمت واحد درمان ليست مراکز طرف قرار داد مستقيم صندوق و همچنين ليست مراکز طرف قرارداد با بيمه ايران را مي توانيد مشاهده نماييد.

 

  •   
  •   
  •   
بازديد کنندگان امروز: 232 مرتبه
بازديد کنندگان دیروز: 1600 مرتبه
بازديد کنندگان ماه: 136995 مرتبه