برخي سوالات عمومي مطرح شده
پاسخ به برخي از سوالات عمومي مطرح شده؛

۱-جهت دريافت آخرين اطلاعيه ها و اخبار حوزه درمان علاوه بر کانال تلگرام و‌اينستاگرام مي توانيد به وبسايت صندوق -منوي اطلاعيه هاي درمان- نيز مراجعه نماييد.
آدرس کانال تلگرام صندوق آينده ساز


آدرس کانال اينستاگرام صندوق آينده ساز


۲- بخش عمده دفترچه ها چاپ‌گرديده و‌تا پايان هفته آينده به نشاني اعضا پست خواهد شد.

۳-چاپ‌دفترچه ها بصورت سيستمي و‌بر اساس شماره عضويت بازنشستگان محترم صورت پذيرفته است.از همه اعضايي که با توجه به اطلاعيه هاي صندوق نسبت به ثبت نام در اولين روزها اقدام نموده اند پيشاپيش قدرداني مي نماييم و به زودي به چند نفر از اين عزيزان به قيد قرعه جوايزي اهدا خواهد شد.

۴-درصورتي که دفترچه هاي همه افراد تحت تکفل خود را دريافت نکرده ايد، نگران نباشيد و دفترچه هاي باقي مانده را بزودي دريافت خواهيد کرد.

۵-صندوق در خصوص ارائه خدمات در جداول ارائه شده که بدون سقف مي باشد متعهد است.

۶-بخش نامه جديد بيمه ايران در خصوص پذيرش دفترچه بيمه با لوگوي صندوق آينده ساز به تمام مراکز طرف قرارداد با بيمه ايران ارسال گرديده و اعتبار اين بخش نامه به شماره آن است و ايجاد ابهام در آن به دليل نداشتن امضا کاملا بي دليل است.

۷-اعضاي محترم مي توانند سوالات خود را در گروه امور اعضاي صندوق آينده ساز درج نمايند.اين سوالات خوانده مي شوند و سوالات عمومي در کانال تلگرام يا اينستاگرام پاسخ داده خواهند شد.ديگر سوالات مطرح شده که جنبه عمومي ندارند نيز از سوي روابط عمومي به واحدهاي مربوطه جهت اخذ پاسخ ارجاع خواهند گرديد.

آدرس گروه امور اعضا صندوق آينده ساز


۸- بانک اطلاعات پرسنلي اعضا در صندوق براي طرح درمان قديمي بوده و در برخي از موارد حتي چندين سال بروز رساني نشده بود، تغييرات در افراد تحت تکفل برخي از عزيزان بازنشسته به دلائل مختلف در بانک اطلاعاتي ثبت نشده بود و‌درمواردي برخي از عزيزان بازنشسته متاسفانه فوت کرده بودند که با ثبت اطلاعات در پيشخوان خدمات الکترونيکي بسياري از اين موارد شناسايي و در سيستم ثبت گرديدند.

۹-با توجه به توضيحات بند ۸، الزام براي ثبت نام مجدد براي طرح درمان کاملا محسوس بود. ضمن آنکه ازين پس تمام تغييرات پرسنلي و درخواستها با کمترين زمان و هزينه ممکن قابليت ثبت در سامانه را نيز خواهد داشت و از بسياري از مشکلات جلوگيري خواهد نمود. 

۱۰-پس از ثبت نام از سوي افراد  اطلاعات ثبت شده بر اساس مشخصات ثبتي و تصاوير آپلود شده و در صورت نياز تطبيق آن با مدارک و مستندات موجود و‌توسط تيمي آموزش ديده راستي آزمايي گرديده است و اين فرآيند همچنان ادامه دارد.

۱۱- در هر طرح جديدي امکان بروز خطا نيز وجوددارد و علت آن جايگزيني اطلاعات جديد ثبتي با اطلاعات قديمي موجود در سيستم است بنابراين وجود مغايرتها در ابتداي کار کاملا طبيعي است و بزودي رفع خواهد گرديد.

۱۲-اگر تعداد خانوار دو نفره ، به تعداد سه نفر حق بيمه تکميلي کسر شده و مغايرتهائي از اين قبيل نيز وجود داشته باشد، کسورات انجام شده طبق برنامه ريزي انجام‌پذيرفته در محاسبات حقوق خردادماه به حساب عزيزان واريز مي گرددو ازين رو جاي هيچ نگراني وجود ندارد.

۱۳-تفاوت جدول تعهدات اعلام شده در سايت صندوق با جداول منضم به قرارداد با بيمه همانگونه که به دفعات عنوان گرديد به دليل محدوديت هاي تمام شرکت هاي بيمه و الزام آنان به تعيين سقف مي باشد.به عنوان مثال در جدول اعلامي صندوق تعرفه هاي  ويزيت و دارو بدون سقف است. در اينجا ذکر يک نکته ضروري است و آن اينکه در سال گذشته سقف تعرفه دندانپزشکي از سوي بيمه پارسيان  دوميليون تومان بود در حاليکه عملا صندوق آينده ساز پانصد هزار تومان به اين مبلغ افزوده و سقف آن را به دو و ‌نيم ميليون تومان افزايش داده و علاوه بر اين ‌مبلغ ، پانصد هزار تومان نيز در بيمه تکميلي اضافه کرده که مجموع آن سه ميليون تومان مي شود و پنجاه درصد نسبت به بيمه پارسيان افزايش يافته است. 

۱۴-علت و فلسفه انتشار دفترچه از سوي صندوق نيز کاملا مشخص است. صندوق همانگونه که ذکر گرديد خدماتي چون هزينه ويزيت و دارو را براي بازنشستگان خارج از سقف بيمه ايران تعهد نموده و ارائه اين خدمات بدون سقف را در مراکزي که طرف قراردادمستقيم با خود خواهد داشت ارائه مي نمايد.

۱۵-ثبت اطلاعات قريب به پانزده هزار نفر در پيشخوان خدمات الکترونيکي و راستي آزمايي اين اطلاعات فرآيندي زمان بر بوده و به دليل تاخير ثبت اطلاعات و موکول کردن آن به روزهاي  پاياني که تا پانزدهم ارديبهشت نيز تمديد گرديد،توزيع دفترچه ها با تاخير مواجه گرديد که البته با تلاش فراوان بيش از ۹۰ درصد دفترچه ها تاکنون چاپ و توزيع گرديده است.

۱۶-همانگونه که مي دانيد مبلغ سرانه بيمه تکميلي امسال ۳۰ هزار تومان تعيين شده است که در ارديبهشت سال ۹۷ درخواست افزايش اين رقم از ۱۱ هزارتومان به ۱۸ هزارتومان ارائه گرديده بود.لازم به توضيح است که از اريبهشت سال ۹۷ تا امروز نوسانات بسيار زيادي در حوزه هاي اقتصادي کشور صورت پذيرفته که افزايش ۱۲ هزارتوماني نسبت به درخواست ارديبهشت ۹۷ کاملا قابل توجيح است.
  
۱۷- خدمات بيمه تکميلي امري کاملا اختياري است و همه عزيزاني که تمايلي به استفاده از آن را ندارند مي توانند نسبت به انصراف از آن بر اساس مقررات اعلامي در سايت صندوق اقدام‌نمايند و هزينه هاي اخذ شده به حساب آنان واريز مي گردد.
 
۱۸-با توجه به توضيحات فوق الذکر،رابطه  قرداد بيمه ايران ، صدور دفترچه خدماتي درماني ، انعقاد قرارداد مستقيم صندوق با داروخانه ها در تبريز و.... کاملا مشخص و روشن مي باشد.
 
۱۹-نقش و کاربرد دقيق کارت ملي در مقوله درمان مربوط به نحوه ارائه خدمات توسط بيمه ايران است که بر اساس کارت ملي صورت مي پذيرد و در اين خصوص به دفعات اطلاع رساني گرديده است کما اينکه در حال حاضر دفترچه صندوق نيز مورد قبول مراکز طرف قرارداد با بيمه ايران که بالغ بر هشت هزار مرکز مي باشند هست.
۲۰-براساس اعلام واحد درمان صندوق،هزينه هاي درمان مربوط به سال گذشته صرفا تا تاريخ ۱۵ ارديبهشت قابليت ارائه به بيمه پارسيان را داشته و بيمه پارسيان اعلام نموده از پذيرش اين هزينه ها بعد از تاريخ فوق خودداري مي نمايد.

۲۱-بر اساس اعلام واحد درمان صندوق،هزينه هاي ارسال شده به بيمه پارسيان که مربوط به سال گذشته بوده اند تا تيرماه پرداخت مي گردند و‌در صورتي که پس از اين تاريخ ، پرداختي صورت نپذيرد لطفا به واحد درمان صندوق اطلاع رساني گردد.

۲۲-حقوق ايام بيکاري امروز مورخ  يکشنبه دوازدهم خرداد ماه به حساب عزيزان واريز خواهد گرديد.

۲۳-معوقه مستمري فروردين ماه تا دو هفته آينده به حساب عزيزان واريز خواهد شد و در اين زمينه اطلاع رساني صورت خواهد گرفت.

۲۴- در خصوص هزينه هاي دست دندان مصنوعي و ايمپلنت، اين موضوع از سوي روابط عمومي به واحد درمان صندوق جهت بررسي ارسال گرديد.

روابط عمومي صندوق حمايت و بازنشستگي آينده ساز


  •   
  •   
  •   
بازديد کنندگان امروز: 491 مرتبه
بازديد کنندگان دیروز: 4332 مرتبه
بازديد کنندگان ماه: 111858 مرتبه